Prezesie, Członku Zarządu Spółdzielni Socjalnej,
Jeśli:
- Chcesz mieć w końcu pewność, że przestrzegasz przepisów prawa, a Twoja spółdzielnia nie ma uchybień, które mogą się utrwalić i będą odbijać się czkawką w przyszłości,
- Chcesz zrozumieć na czym polega zarządzanie spółdzielnią socjalną i jak to robić, by zabezpieczyć interes swój jako członka zarządu, ale również interes spółdzielni,
- Masz dość straty czasu na szukanie w Internecie odpowiedzi na wątpliwości prawne, wzorów uchwał i protokołów, których realnej wartości nigdy nie jesteś pewien,
to Przeczytaj Tę Stronę Do Końca, Bo Informacje Na Niej Zawarte Będą Dla Ciebie Przełomowe.
Kłopoty początkującego spółdzielcy…
Gdy prowadziłem Spółdzielnię Socjalną „Szansa i Wsparcie” rozpocząłem właśnie od wnikliwego przeczytania ustaw. Pojawiło się jednak wiele wątpliwości. Nie chodzi tylko o samą ustawę o spółdzielniach socjalnych. Wyzwaniem było zrozumienie prawo spółdzielczego, które – jak wiesz – w sprawach nie uregulowanych ustawą o spółdzielniach socjalnych stosuje się również do spółdzielni socjalnej. Pochodzi ono z 1982 r. i było wielokrotnie nowelizowane.
Miałem też problem z brakiem wzorów dokumentów – w zasadzie wszystko trzeba było tworzyć od podstaw. Ja miałem to szczęście, że w ramach projektu, w którym powstała spółdzielnia socjalna było zapewnione doradztwo prawne. Prawnik naprawdę wielokrotnie mi pomógł. Problem polega na tym, że w jakiś 2-3 sprawach pomylił się, a ja zostałem z problemem (niektórych rzeczy nie da się „odkręcić”).
W 2009 r. brałem udział w szkoleniu dla lustratorów w spółdzielniach socjalnych i zrozumiałem, że najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z doświadczeń osób, które działają w branży spółdzielczości od wielu lat. Wówczas na nowo odkryłem, że w przypadku wątpliwości trzeba sięgnąć do orzeczeń sądów i / lub komentarzy do prawa spółdzielczego. Tych pierwszych jest całkiem sporo, choć oczywiście nie w każdej interesującej nas sprawie znajdziemy orzeczenie sądu. Jeśli chodzi o komentarze do prawa spółdzielczego, to (aktualne – wydane w 2014 r.) są dwa.
W przypadku wątpliwości zawsze sięgam do tych dwóch źródeł oraz (dodatkowo) do interpretacji prawnych, które zgromadziłem przez kilka ostatnich lat. Pozwala to zrozumieć różne niuanse i szczegóły funkcjonowania spółdzielni socjalnej.
Papirologia to fakt
Postawmy sprawę jasno jeszcze raz. Zbyt dużo papirologii to fakt. Nie jestem w stanie zmniejszyć tych wymogów.
Coś z tym jednak można zrobić…
Mogę znacznie uprościć Ci życie. W jaki sposób? Postanowiłem podzielić się z Tobą najbardziej zaawansowaną wiedzą i rozwiązaniami przydatnymi w zarządzaniu spółdzielnią socjalną od strony prawnej. Jak dotychczas, nigdy nie udostępniałem tylu wzorów dokumentów, przykładów uchwał i zaawansowanej treści. Nie słyszałem by ktokolwiek w Polsce to zrobił.
Poznaj pakiet edukacyjny „Prawo w spółdzielni socjalnej. Niezbędnik praktyka”
Składa się na niego:
- zeszyt treningowy – zaawansowane treści dot. prawnych aspektów zarządzania spółdzielnią socjalną (86 str. w formacie A4 i dwukolumnowym układzie tekstu) oraz specjalnym zestawem ćwiczeń,
- płyta, na której po raz pierwszy udostępniam tak szeroki zakres dokumentów – od procedury zwoływania walnego zgromadzenia, przez przykłady konkretnych uchwał, po wzór protokołu z posiedzenia zarządu.
Abyś dokładnie zrozumiał, jak przydatne i zaawansowane informacje znajdują się w zeszycie treningowym, podaję wybrane zagadnienia, które znajdziesz w zeszycie:
- Jakie znaczenie mają przygotowania do walnego zgromadzenia i co powinieneś w ramach nich zrobić? (str. 27)
- Dlaczego rola przewodniczącego walnego zgromadzenia jest bardzo ważna? (str. 29)
- W jaki sposób nawet drobne sprawy mogą mieć wpływ na wynik głosowań na walnym zgromadzeniu? (str. 29)
- Kiedy i w jaki sposób organizować posiedzenia zarządu? (str. 31)
- Co możesz zrobić, gdy uchwała walnego zgromadzenia jest niezgodna z prawem? (str. 39)
- Kiedy będziesz miał do czynienia z uchwałami nieistniejącymi tzn. kiedy uchwała nie istnieje, nawet jeśli będzie Ci się wydawać inaczej? (str. 37)
- W jaki sposób przeprowadzić zgodnie z prawem typowe sprawy pojawiające się w spółdzielniach:
- Zmiana zarządu (str. 47)
- Przyjęcie nowego członka (str. 49)
- Zmiana statutu (str. 51)
- Zatwierdzenie sprawozdań finansowych (str. 53)
- Na co zwrócić uwagę w najbardziej ryzykownych decyzjach, w których występuje najwięcej błędów (np. wykluczenie i wykreślenie członków, podział nadwyżki bilansowej, pokrycie straty, ustalanie wynagrodzeń członków spółdzielni)? (str. 55 – 63)
- W jaki sposób zarząd może udzielić pełnomocnictwa do reprezentowania spółdzielni? (str. 69)
- Czy zarząd spółdzielni może funkcjonować w niepełnym składzie? (str. 73)
- Na co zwrócić uwagę prowadząc spółdzielnię socjalną osób prawnych? (str. 77)
Dlaczego “zeszyt treningowy”?
Każdy rozdział w zeszycie kończy się m.in. testem prawda / fałsz lub opisem przykładowych sytuacji, które wydarzyły się lub mogły się wydarzyć w spółdzielni socjalnej. Twoim zadaniem będzie np. dobór sposobu reakcji lub stwierdzenie czy dany sposób postępowania jest prawidłowy. By mieć pewność, że wybrałeś prawidłowo otrzymasz moje odpowiedzi do każdego z zadań.
Nie jest to więc zwykły podręcznik, ale zeszyt szkoleniowy, który pozwala nabyć i zweryfikować wiedzę.
Dołączona Płyta to Tak Naprawdę Zestaw Narzędzi
Dzięki niemu:
otrzymasz procedurę zwoływania walnego zgromadzenia (co krok po kroku musisz zrobić, by prawidłowo zwołać walne zgromadzenie), wystarczy, że wydrukujesz i powiesisz ją w swoim biurze
- Będziesz Świadom Najważniejszych Obowiązków Członka Zarządu Spółdzielni Socjalnej! O Niczym Nie Zapomnisz!
otrzymasz szczegółowy opis obowiązków zarządu z podziałem na obowiązki stałe, comiesięczne, powstające po zamknięciu roku oraz pozostałe,
- Będziesz Pewny, że Dopełniłeś/łaś Wszystkich Obowiązków Związanych z Rozpoczęciem Działalności!
otrzymasz listę sprawdzająca wykonanie obowiązków zarządu przy rozpoczynaniu działalności spółdzielni,
- Zmniejsz ryzyko błędów, korzystając z gotowych i sprawdzonych wzorów!
na płycie znajdziesz przykłady konkretnych i rzeczywistych uchwał w wersji elektronicznej:
- przykład uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdań finansowych,
- przykład uchwały w sprawie podziału nadwyżki bilansowej,
- przykład uchwały w sprawie udzielenia absolutorium,
- przykład uchwały w sprawie sposobu pokrycia strat,
- przykład uchwały walnego zgromadzenia w sprawie wyznaczenia dwóch reprezentantów do podpisania umowy z członkiem zarządu,
- przykład uchwały o przyjęciu nowego członka do spółdzielni,
- przykład uchwały o wykluczeniu członka ze spółdzielni,
- przykład uchwały w sprawie udzielenia pełnomocnictwa.
Są to najczęściej występujące sprawy i wcześniej czy później pojawią się także w Twojej spółdzielni. Dzięki tym wzorom stworzenie uchwał na własne potrzeby będzie jak bułka z masłem (po prostu kopiuj / wklej). Będziesz miał też pewność, że uchwały są zgodne z prawem.
Otrzymasz również wzory dokumentów dot. obrad walnego zgromadzenia i zarządu (wzory dokumentów do samodzielnego wykorzystania: uchwały, protokoły, rejestry uchwał). Dzięki temu łatwo przygotujesz własną dokumentację. Masz przy tym pewność, że będzie ona zawierała kluczowe i niezbędne elementy.
- Sprawdzisz czy Twoja dokumentacja jest kompletna!
otrzymasz przykładowy komplet dokumentów, które powinny znaleźć się w dokumentacji spółdzielni po walnym zgromadzeniu,
Patrząc na ten przykładowy zestaw dokumentów, będziesz w stanie zweryfikować czy przechowujesz w dokumentacji spółdzielni wszystkie dokumenty związane z walnym zgromadzeniem potrzebne w razie jakichkolwiek problemów (np. gdy członek spółdzielni zakwestionuje ważność danej uchwały). Dodam jeszcze, że dokumentacja z walnych zgromadzeń jest jedną z pierwszych rzeczy sprawdzanych w czasie lustracji.
- Będziesz pracował na sprawdzonych dokumentach!
otrzymasz przykładowe regulaminy: walnego zgromadzenia i zarządu,
Udostępniam Ci wzór regulaminu walnego zgromadzenia i zarządu. Dokumenty możliwie proste (wyrzuciłem wszystko to, co jest przesadą w spółdzielni socjalnej), ale jednocześnie zawierające to, co jest potrzebne.
Ale to jeszcze nie koniec….
Otrzymasz również specjalnie przygotowaną instrukcję wideo ułatwiającą wykorzystanie powyższych dokumentów – specjalny komentarz do materiałów zawartych na płycie.
Chcę ułatwić Ci korzystanie z załączonych wzorów i przykładów dokumentów. Dlatego w specjalnym nagraniu opowiem Ci o tym, na co zwrócić uwagę korzystając z tych plików. Te nagrania znacznie zwiększają wartość tego, co otrzymasz, bo ułatwią wdrożenie w Twojej spółdzielni, a przecież o to nam chodzi.
Co o pakiecie “Prawo w spółdzielni socjalnej. Niezbędnik praktyka” myślą jego użytkownicy?
Otrzymałem m.in. następujące informacje zwrotne od klientów:
- „Potrzebne narzędzie w pracy każdej spółdzielni. Od tego należy zaczynać.”
- „Pozycja bardzo przydatna dla osób prowadzących spółdzielnię socjalną.”
- „Bardzo konkretnie i na temat. Odpowiedzi na wiele pytań, na które nie znaliśmy rozwiązania.”
- „Żałuję tylko, że wcześniej nie mieliśmy Niezbędnika. Zabrakło tego na samym początku działania spółdzielni.”
Dodam jeszcze, że 100% klientów, którzy wypełnili ankietę oceniło zakup Niezbędnika jako trafioną inwestycję.
Oto bardziej rozbudowana opinia jednego z klientów (zachowałem oryginalne formatowanie):
“Na wiadomość, że ukazuje się kolejna publikacja Waldemara Żbika pt. Niezbędnik praktyka nie zastanawialiśmy się ani chwili nad decyzją jej zakupu, i jak sądzę byliśmy jednymi z pierwszych kupujących. Powiem tak: TO BYŁA TRAFIONA DECYZJA. W prosty, łatwy i zrozumiały sposób publikacja prowadzi czytelnika przez zawiłości prawne. Dołączona do publikacji płyta to GOTOWIEC zawierający niezbędne wzory druków i pism obowiązujących zarząd. MIODZIO dla leniwych, bo wszystko podane jest jak na tacy. Prezesi, członkowie zarządów Spółdzielni Socjalnych nie traćcie czasu na szukanie informacji w Internecie – dzięki tej publikacji oszczędzicie czas. Gorąco polecam.” Włodzimierz Wróblewski wiceprezes Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej z siedzibą w Łobzie, woj. zachodniopomorskie |
A to zdanie kolejnej osoby…
“Nabyłam „Niezbędnik praktyka”, ponieważ uważam, że p. Waldemar Żbik posiada dużą wiedzę praktyczną i teoretyczną i właśnie konkretnych informacji oczekiwałam w książce. Nie zawiodłam się. Niezbędnik napisany jest w sposób zrozumiały, przejrzysty i co najważniejsze zawiera konkretne informacje, które są bardzo przydatne i które wykorzystuję na co dzień w naszej spółdzielni socjalnej. Z doświadczenia wiem, że nie jest łatwo zinterpretować przepisy samemu i właściwie postąpić w różnych sytuacjach problemowych, które niejeden raz zaskakują spółdzielców. Z „niezbędnikiem” wszystko jest prostsze.” Elżbieta Sztorc Spółdzielnia Socjalna “Pod Jodłami” z Bielin, woj. świętokrzyskie |
Co więc mogę Ci obiecać?
Najlepsze jest to, że gdy zaczniesz stosować wiedzę i rozwiązania z Niezbędnika praktyka, możesz każdego wieczoru … iść spokojnie spać wiedząc, że działasz zgodnie z prawem, ponieważ…
…te rozwiązania są sprawdzone i stosowane wielokrotnie w praktyce.
Gwarancja
Jeżeli czujesz, że ten pakiet wiedzy i narzędzi jest dla Ciebie, ale jeszcze się wahasz, to pamiętaj, że mam dla Ciebie moją 100% gwarancję satysfakcji i zwrotu pieniędzy.
Masz 30 pełnych dni mojej gwarancji. Bez żadnych przeszkód, bez żadnych kłopotów możesz odzyskać pieniądze, jeżeli nie będziesz usatysfakcjonowany.
Oto Moja 30 dniowa GWARANCJA zwrotu pieniędzy!Zgadza się, jeśli uznasz, że te treści, przykłady, wzory i rozwiązania nie są dla Ciebie przydatne lub uznasz je za mało wartościowe, to dasz mi po prostu znać, a otrzymasz wszystkie pieniądze z powrotem i to szybko. |
Dlaczego daję Ci tak dobrą i długą gwarancję?
Bo jestem pewny, że uznasz ten pakiet za rewelacyjne narzędzie przydatne w zarządzaniu spółdzielnią socjalną. I nie będziesz mógł się oprzeć przed wracaniem do tych treści i ponownym wykorzystaniem wzorów i przykładów.
Sam Widzisz, że Ten Pakiet Jest Rozbudowany, a Teraz Powiem Ci Ile Jest Wart…
Widzisz: jeżeli miałbym wszystko podsumować… materiały, wzory dokumentów, nagrania oraz przykłady, które mogą Ci zapewnić bezpieczeństwo prowadzenia spółdzielni socjalnej, musiałbyś zapłacić jakieś 340 złotych. To jest szacowana cena dostępu do tych treści (przykładowo komentarz do prawa spółdzielczego kosztuje, w zależności od księgarni, od 90 – 130 zł, a są dwa tego rodzaju opracowania, kolejne kilkaset złotych to dostęp do wzorów dokumentów, przykładowych uchwał, kluczowych wniosków z orzeczeń sądów). Nie uwzględniam w tym całego mojego doświadczenia, które zdobyłem i którym się dzielę.
Ale w rzeczywistości cały materiał jest wart o wiele więcej, bo rozwiązuje Ci wiele problemów.
Dobra wiadomość (najlepsza część) jest taka, że nie zapłacisz 340 zł, nie zapłacisz nawet 219 zł.
Ponieważ inwestycja w ten program jest zmniejszona z 340 zł do zaledwie 1 płatności o wysokości 97 zł (dot. licencji na własne potrzeby).
Tak więc, Teraz Twoja Kolej, Aby Podjąć Decyzję…
Jeżeli chcesz przystąpić do programu, nie bądź jednym z tych nieszczęśników, którzy myślą o tym, aby poczekać…Takie myślenie blokuje przed działaniami i sprawia, że stoisz w miejscu.
Być możesz uczestniczyłeś już w szkoleniach ze spółdzielczości, jeździłeś po seminariach i nadal walczysz z aspektami prawnymi spółdzielczości…to masz 2 wyjścia: albo nic nie robić i dalej mieć wątpliwości, albo wdrożyć rozwiązania z „Niezbędnika praktyka” i zyskać spokojną głowę.
Teraz jest czas, aby podjąć działanie i odebrać swoją kopię programu.
“Prawo w spółdzielni socjalnej. Niezbędnik praktyka.”
LICENCJA NA WŁASNE POTRZEBY – Twojej Spółdzielni Socjalnej lub Spółdzielni, Którą Właśnie Tworzysz
97,00 zł + koszty przesyłki 11,00 zł [betteroffer][/betteroffer]
[betterpay amount=”108″ button=”images/buynow_1.png” description=”Prawo w spółdzielni socjalnej – Nizbędnik Praktyka. Licencja na własne potrzeby + koszty przesyłki.” validity=”0″ validity_unit=”d” ids=””][/betterpay]
Pamiętaj, że:
- pakiet „Prawo w spółdzielni socjalnej. Niezbędnik praktyka” zawiera zaawansowaną wiedzę i sprawdzone rozwiązania,
- będziesz mógł spać spokojnie; licz się przy tym z tym, że być może będziesz musiał poprawić dotychczasową dokumentację spółdzielni,
- po opłaceniu zamówienia w ciągu kilku dni wyślę Ci wszystko pocztą do spółdzielni lub domu.
P.S. Jeśli interesuje Cię licencja OWES (wielokrotne wykorzystanie plików zawartych na płycie do celów niekomercyjnych) lub Licencja Trenera i Doradcy (wielokrotne wykorzystanie plików zawartych na płycie do celów komercyjnych) napisz na wzbik(at)szkoleniaes.pl.