Pobierz – bezpłatne pliki dot. zakładania lub prowadzenia spółdzielni socjalnych

Dla zalogowanych

W tym miejscu zamierzam dzielić się z Tobą plikami przydatnymi w kontekście zakładania i prowadzenia spółdzielni socjalnej (dostępne dla zalogowanych; zaloguj się lub zarejestruj, a następnie odśwież tę stronę by mieć dostęp do plików). Na początek polecam:

W miarę możliwości planuję uzupełnianie powyższej listy wartościowymi plikami. Jeśli masz pomysł, co powinno się tutaj znaleźć lub sam chciałbyś się czymś podzielić,  daj mi znać.

Dla wszystkich

Inne publikacje mojego autorstwa lub współautorstwa dostępne on line:

 • praca zbiorowa pod moją redakcją pt. Jak przygotować spółdzielnię socjalną do lustracji?, Wydawca: Ogólnopolski Związek Rewizyjny Spółdzielni Socjalnych, rok wydania 2015, znajdziesz tu m.in. opisany proces lustracji oraz listy sprawdzające poprawność dokumentacji w spółdzielni socjalnej,
 • broszura Porozmawiajmy o pieniądzach na działalność pożytku publicznego, Wydawca: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, rok wydania 2015, znajdziesz tu m.in. informacje o działalności odpłatnej i nieodpłatnej pożytku publicznego oraz opis źródeł finansowania działań spółdzielni socjalnych w zakresie pożytku publicznego,
 • broszura „Wnioski z działań przedsiębiorców społecznych. Case study.” – przedstawiam kilkadziesiąt wniosków wynikających z funkcjonowania kilku spółdzielni socjalnych (tych działających z sukcesem i tych, których działalność zakończyła się porażką).

 

2 komentarze do “Pobierz – bezpłatne pliki dot. zakładania lub prowadzenia spółdzielni socjalnych”

 1. 12 lutego 2016 na 15:18 #

  może jakiś ogólny podstawowy wzór protokołu z walnego ?

  • Waldemar Żbik
   15 lutego 2016 na 15:02 #

   Dzień dobry Pani Anno,

   Dziękuję za sugestię. Taki protokół jest częścią pakietu „Prawo w spółdzielni socjalnej. Niezbędnik praktyka”, ale postanowiłem go też tutaj udostępnić.

   pozdrowienia,
   Waldek Żbik

Dodaj komentarz

Zabezpieczenie antyspamowe *

Zapisz się do naszego newslettera! Akceptuję 7 zasad prywatności