Kierowniku, Specjalisto OWES,

Wiem, że robisz wszystko, co w Twojej mocy, by Twoje spółdzielnie socjalne dawały stabilną pracę.

Powiedz mi, czy masze też wrażenie, że członkowie spółdzielni spędzają długie godziny z głową w ustawie lub wertując Internet w poszukiwaniu wzorów dokumentów niezbędnych do prowadzenia spółdzielni?

Przecież zamiast tego mogliby się skupić się na pozyskiwaniu klientów i rozwijaniu biznesu.

Do tego poczucie bezpieczeństwa i spokojna głowa w sprawach prawnych na pewno przełożyłyby się na większą skuteczność działań biznesowych…

Właśnie dlatego…

Przedstawiam Ci pakiet “Prawo w spółdzielni socjalnej. Niezbędnik praktyka”. Ten pakiet to:

 • zaawansowane informacje prawne dedykowane dla członków zarządu, dzięki czemu odnajdą się oni w gąszczu przepisów prawnych spółdzielczości socjalnej,

 • przetestowane i stosowane w praktyce wzory dokumentów (uchwały i protokoły z posiedzeń zarządu i walnego gromadzenia), dzięki czemu zarząd spółdzielni nie musi tracić czasu na szukanie wzorów dokumentów w Internecie i ma pewność ich zgodności z prawem,
 • omówienie uchwał, które zwykle rodzą najwięcej problemów w spółdzielni socjalnej, dzięki czemu zarząd spółdzielni unikni wielu problemów i błędów, które mogą rodzić konsekwencje finansowe,
 • dokumenty ułatwiające zgodne z prawem prowadzenie spółdzielni (np. lista sprawdzająca wykonania obowiązków zarządu w związku z rozpoczęciem działalności spółdzielni socjalnej, procedura zwoływania walnego zgromadzenia), dzięki czemu będziesz mógł z dnia na dzień znaleźć błędy w dokumentacji (i je naprawić) lub uniknąć ich popełnienia.

Tym samym, dzięki Niezbędnikowi, spółdzielnie socjalne, dla których sfinansujesz jego zakup będą miały pewność prowadzenia spółdzielni socjalnej zgodnie z prawem oraz oszczędność sporej ilości czasu.

Pakiet składa się z zeszytu treningowego oraz płyty z wzorami dokumentów.

O zeszycie treningowym „Prawo w spółdzielni socjalnej. Niezbędnik praktyka”

Z zeszytu treningowego można się dowiedzieć m.in.:

wizualizacja Niezbednik praktyka

 • W jaki sposób powinny być podejmowane decyzje w spółdzielni?
 • Jakie obowiązki i zadania mają poszczególne organy spółdzielni?
 • Co jest kluczowe dla spokojnego przebiegu obrad walnego zgromadzenia?
 • Czy zawsze można przerwać obrady walnego zgromadzenia lub zawiesić je np. do dnia następnego?
 • Jakie warunki muszą być spełnione, by uchwała danego organu spółdzielni była ważna?
 • Na co zwrócić uwagę podejmując uchwały np. w sprawie wykluczenia czy wykreślenia członka lub w sprawie sposobu pokrycia straty?
 • Jak udzielić pełnomocnictwa?
 • Na czym polega specyfika spółdzielni socjalnej w kontekście zatrudniania pracowników?
 • Jakie fundusze występują w spółdzielni i co powinieneś o nich wiedzieć?
 • Co to jest organ kadłubowy i kiedy może podejmować decyzje?
 • ….i wielu innych rzeczy.

Uwaga: w sprzedaży jest już II wydanie rozwinięte i uzupełnione na podstawie opinii czytelników i własnych doświadczeń z pracy z wykorzystaniem pakietu w różnych spółdzielniach socjalnych. Spis treści i spis załączników możesz zobaczyć tutaj.

Do zeszytu treningowego dołączona jest płyta …

Znajdują się na niej m.in.:

141203 plyta bez pudełek

 1. szczegółowy opis obowiązków zarządu z podziałem na obowiązki stałe, comiesięczne, powstające po zamknięciu roku oraz pozostałe,
 2. lista sprawdzająca wykonanie obowiązków zarządu przy rozpoczynaniu działalności spółdzielni,
 3. przykłady konkretnych i rzeczywistych uchwał w wersji elektronicznej – zmieniając nieco treść i wpisując np. nazwę Twojej spółdzielni, datę, możesz mieć gotowe uchwały do wykorzystania,
 4. wzory dokumentów dot. obrad walnego zgromadzenia i zarządu (wzory dokumentów do samodzielnego wykorzystania: uchwały, protokoły, rejestry uchwał),
 5. pełne komplety dokumentacji związanych z decyzjami, które zawsze w spółdzielni socjalnej są podejmowane np.: przyjęcie nowych członków (przykłady: deklaracji członkowskiej, uchwały, protokołu, deklaracji członkowskiej z podpisami zarządu) czy zatwierdzenie sprawozdań finansowych (przykłady: protokołu z walnego, uchwały w sprawie udzielenia absolutorium, podziału nadwyżki bilansowej / sposobu pokrycia straty, wypełnione dokumenty do Krajowego Rejestru Sądowego – formularze KRS Z30 i KRS ZN).

Poznaj opinie spółdzielców

Przygotowałem dla Ciebie dwie wybrane opinie spółdzielców:

“Zakładając spółdzielnię socjalną nie zdawałam sobie sprawy, ile trzeba trudu włożyć, aby wykonać takie zadanie. Na każdym kroku przekroczyć jakąś barierę, czasem przekonać urząd pracy do swojej racji a czasem współpracowników. Jest to szczególnie istotne, jeżeli chodzi o zagadnienia prawne. Nie zawsze członkowie spółdzielni potrafią poruszać się w gąszczu przepisów a specjalistów prawa spółdzielczego, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach, brakuje, Interpretacje przepisów bywają bardzo różne.

W swojej spółdzielni miałam sporo różnych problemów. Naprawdę pewnie poczułam się dopiero, kiedy otrzymałam pierwszą część publikacji W. Żbika “Niezbędnik praktyka”. Materiał w niej zawarty jest przedstawiony w sposób przejrzysty, łatwy do opanowania i – zawsze pod ręką. Dla mnie cenne jest to, że autor podaje materiały źródłowe w postaci komentarzy prawnych i orzeczeń sądowych. Polecam wszystkim zainteresowanym szeroko pojętą problematyką spółdzielni socjalnych”

Ewa Koniuszko,

członek Spółdzielni Socjalnej “Tradycja” z Przemyśla

 

“Na wiadomość, że ukazuje się kolejna publikacja Waldemara Żbika pt. Niezbędnik praktyka nie zastanawialiśmy się ani chwili nad decyzją jej zakupu, i jak sądzę byliśmy jednymi z pierwszych kupujących.

Powiem tak: TO BYŁA TRAFIONA DECYZJA.

W prosty, łatwy i zrozumiały sposób publikacja prowadzi czytelnika przez zawiłości prawne. Dołączona do publikacji płyta to GOTOWIEC zawierający niezbędne wzory druków i pism obowiązujących zarząd. MIODZIO dla leniwych, bo wszystko podane jest jak na tacy.

Prezesi, członkowie zarządów Spółdzielni Socjalnych nie traćcie czasu na szukanie informacji w Internecie – dzięki tej publikacji oszczędzicie czas.

Gorąco polecam.”

Włodzimierz Wróblewski,

wiceprezes Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej z siedzibą w Łobzie

Gwarancja

Jeżeli czujesz, że ten pakiet wiedzy i narzędzi będzie bardzo przydatny dla Twoich spółdzielni, ale jeszcze się wahasz, to pamiętaj, że mam dla Ciebie moją 100% gwarancję satysfakcji i zwrotu pieniędzy.

Masz 30 pełnych dni mojej gwarancji. Bez żadnych przeszkód, bez żadnych kłopotów możesz odzyskać pieniądze, jeżeli nie będziesz usatysfakcjonowany.

Oto Moja 30 dniowa GWARANCJA zwrotu pieniędzy!

Zgadza się, jeśli uznasz, że te treści, przykłady, wzory i rozwiązania nie są dla Ciebie przydatne lub uznasz je za mało wartościowe, to dasz mi po prostu znać, a otrzymasz wszystkie pieniądze z powrotem i to szybko.

podpis

Dlaczego daję Ci tak dobrą i długą gwarancję?

Bo jestem pewny, że uznasz ten pakiet za rewelacyjne narzędzie przydatne w zarządzaniu spółdzielnią socjalną. I nie będziesz mógł się oprzeć przed wracaniem do tych treści i ponownym wykorzystaniem wzorów i przykładów.

Sam Widzisz, że Ten Pakiet Jest Rozbudowany, a Teraz Powiem Ci Ile Jest Wart…

Widzisz: jeżeli miałbym wszystko podsumować… materiały, wzory dokumentów, nagrania oraz przykłady, które mogą Ci zapewnić bezpieczeństwo prowadzenia spółdzielni socjalnej, musiałbyś zapłacić jakieś 340 złotych. To jest szacowana cena dostępu do tych treści (przykładowo komentarz do prawa spółdzielczego kosztuje, w zależności od księgarni, od 90 – 130 zł, a są dwa tego rodzaju opracowania, kolejne kilkaset złotych to dostęp do wzorów dokumentów, przykładowych uchwał, kluczowych wniosków z orzeczeń sądów). Nie uwzględniam w tym całego mojego doświadczenia, które zdobyłem i którym się dzielę.

Ale w rzeczywistości cały materiał jest wart o wiele więcej, bo rozwiązuje wiele problemów.

Dobra wiadomość (najlepsza część) jest taka, że nie zapłacisz 340 zł, nie zapłacisz nawet 219 zł.

Ponieważ inwestycja w ten program jest zmniejszona z 340 zł do zaledwie 1 płatności o wysokości 127 zł (dot. 1 szt. pakietu i licencji na własne potrzeby). To rozwiązanie (OPCJA 1) zalecam, jeśli chcesz przyjrzeć się bliżej pakietowi przed złożeniem zamówienia dla wybranych spółdzielni socjalnych (ten pakiet powinien być w dyspozycji każdej spółdzielni socjalnej – do tego zmierzam).

Jeśli chcesz nabyć pakiet z prawem udostępniania pojedynczych plików wybranym spółdzielniom socjalnym, które potrzebują pomocy w konkretnej sprawie, zachęcam do zakupu 2 szt. pakietu (OPCJA nr 2).

Tak więc, Teraz Twoja Kolej, Aby Podjąć Decyzję…

 

Opcja 1

[betteroffer]

“Prawo w spółdzielni socjalnej. Niezbędnik praktyka”

Wydanie II poprawione i rozszerzone

Licencja na własne potrzeby – Twojej spółdzielni lub spółdzielni, którą tworzysz

127+ koszty wysyłki 8,5 zł

[/betteroffer][betterpay amount=”135,50″ button=”images/buynow_1.png” description=”Pakiet Prawo w spółdzielni socjalnej. Niezbędnik praktyka. 1 szt. z licencją na własne potrzeby” validity=”0″ validity_unit=”d” ids=”” getresponse=”campaign_token:nPonw”][/betterpay]

 

Opcja 2

[betteroffer]

“Prawo w spółdzielni socjalnej. Niezbędnik praktyka”

Wydanie II poprawione i rozszerzone – 2 szt.

Licencja na własne potrzeby z prawem udostępniania pojedynczych plików na zewnątrz

254 zł + koszty wysyłki 11 zł

[/betteroffer][betterpay amount=”265″ button=”images/buynow_1.png” description=”Pakiet Prawo w spółdzielni socjalnej. Niezbędnik praktyka. 2 szt. z licencją rozszerzoną” validity=”0″ validity_unit=”d” ids=”” getresponse=”campaign_token:nPonw”][/betterpay]