Prezesie, Członku Zarządu Spółdzielni Socjalnej,

Jeśli:

 • Chcesz mieć w końcu pewność, że przestrzegasz przepisów prawa, a Twoja spółdzielnia nie ma uchybień, które mogą się utrwalić i będą odbijać się czkawką w przyszłości,
 • Chcesz zrozumieć na czym polega zarządzanie spółdzielnią socjalną i jak to robić, by zabezpieczyć interes swój jako członka zarządu, ale również interes spółdzielni,
 • Masz dość straty czasu na szukanie w Internecie odpowiedzi na wątpliwości prawne, wzorów uchwał i protokołów, których realnej wartości nigdy nie jesteś pewien,

to Przeczytaj Tę Stronę Do Końca, Bo Informacje Na Niej Zawarte Będą Dla Ciebie Przełomowe.

Uwięzieni między paragrafami

Musisz pamiętać, że sama forma spółdzielni socjalnej nie jest prosta i przejrzysta. Jedna z osób, która wypełniła ankietę dotyczącą zarządzania w spółdzielni socjalnej napisała mi tak:

„Papierologia jest najbardziej dokuczliwa oraz zawiłość przepisów, za dużo tego wszystkiego, uproszczenie jest najlepszym rozwiązaniem, przecież spółdzielnia socjalna nie jest dla prawników, doktorów czy profesorów tylko ludzi zagrożonych wykluczeniem społecznym, więc nie rozumiem dlaczego wymaga się od nich tak wysokich kompetencji”.

Jest w tym bardzo dużo prawdy. Chcąc prowadzić spółdzielnię socjalną zgodnie z prawem należy znać nie tylko przepisy specyficzne dla tej formy prawnej (ustawę o spółdzielniach socjalnych, prawo spółdzielcze), ale również przepisy obowiązujące wszystkich przedsiębiorców (np. ustawa o swobodzie działalności gospodarczej) czy pracodawców (np. kodeks pracy).

Papirologia to fakt

Postawmy sprawę jasno jeszcze raz. Zbyt dużo papirologii to fakt. Nie jestem w stanie zmniejszyć tych wymogów.

Coś z tym jednak można zrobić…

Mogę znacznie uprościć Ci życie. W jaki sposób? Postanowiłem podzielić się z Tobą najbardziej zaawansowaną wiedzą i rozwiązaniami przydatnymi w zarządzaniu spółdzielnią socjalną od strony prawnej.

Poznaj pakiet edukacyjny „Prawo w spółdzielni socjalnej. Niezbędnik praktyka”

Składa się na niego:

 • zeszyt treningowy – zaawansowane treści dot. prawnych aspektów zarządzania spółdzielnią socjalną (86 str. w formacie A4 i dwukolumnowym układzie tekstu) oraz specjalnym zestawem ćwiczeń opartym o analizę różnych sytuacji w spółdzielniach socjalnych,
 • płyta, na której po raz pierwszy udostępniam tak szeroki zakres dokumentów – od procedury zwoływania walnego zgromadzenia, przez przykłady konkretnych uchwał, po wzór protokołu z posiedzenia zarządu.

wizualizacja Niezbednik praktykaAbyś dokładnie zrozumiał, jak przydatne i zaawansowane informacje znajdują się w zeszycie treningowym, podaję wybrane zagadnienia, które znajdziesz w zeszycie:

 1. Jakie znaczenie mają przygotowania do walnego zgromadzenia i co powinieneś w ramach nich zrobić? (str. 27)
 2. Dlaczego rola przewodniczącego walnego zgromadzenia jest bardzo ważna? (str. 29)
 3. W jaki sposób nawet drobne sprawy mogą mieć wpływ na wynik głosowań na walnym zgromadzeniu? (str. 29)
 4. Kiedy i w jaki sposób organizować posiedzenia zarządu? (str. 31)
 5. Co możesz zrobić, gdy uchwała walnego zgromadzenia jest niezgodna z prawem? (str. 39)
 6. Kiedy będziesz miał do czynienia z uchwałami nieistniejącymi tzn. kiedy uchwała nie istnieje, nawet jeśli będzie Ci się wydawać inaczej? (str. 37)
 7. W jaki sposób przeprowadzić zgodnie z prawem typowe sprawy pojawiające się w spółdzielniach:
  • Zmiana zarządu (str. 47)
  • Przyjęcie nowego członka (str. 49)
  • Zmiana statutu (str. 51)
  • Zatwierdzenie sprawozdań finansowych (str. 53)
 8. Na co zwrócić uwagę w najbardziej ryzykownych decyzjach, w których występuje najwięcej błędów (np. wykluczenie i wykreślenie członków, podział nadwyżki bilansowej, pokrycie straty, ustalanie wynagrodzeń członków spółdzielni)? (str. 55 – 63)
 9. W jaki sposób zarząd może udzielić pełnomocnictwa do reprezentowania spółdzielni? (str. 69)
 10. Czy zarząd spółdzielni może funkcjonować w niepełnym składzie? (str. 73)
 11. Na co zwrócić uwagę prowadząc spółdzielnię socjalną osób prawnych? (str. 77)

ZOBACZ SPIS TREŚCI!

Dlaczego “zeszyt treningowy”?

Każdy rozdział w zeszycie kończy się m.in. testem prawda / fałsz lub opisem przykładowych sytuacji, które wydarzyły się lub mogły się wydarzyć w spółdzielni socjalnej. Twoim zadaniem będzie np. dobór sposobu reakcji lub stwierdzenie czy dany sposób postępowania jest prawidłowy. By mieć pewność, że wybrałeś prawidłowo otrzymasz moje odpowiedzi do każdego z zadań.

Nie jest to więc zwykły podręcznik, ale zeszyt szkoleniowy, który pozwala nabyć i zweryfikować wiedzę.

Dołączona Płyta to Tak Naprawdę Zestaw Narzędzi

Dzięki niemu:

 • Już Nigdy Nie Zapomnisz o Żadnym Kroku Z141203 plyta bez pudełekwiązanym z Prawidłowym Zwołaniem Walnego Zgromadzenia!

otrzymasz procedurę zwoływania walnego zgromadzenia (co krok po kroku musisz zrobić, by prawidłowo zwołać walne zgromadzenie), wystarczy, że wydrukujesz i powiesisz ją w swoim biurze

 • Będziesz Świadom/a Najważniejszych Obowiązków Członka Zarządu Spółdzielni Socjalnej! O Niczym Nie Zapomnisz!

otrzymasz szczegółowy opis obowiązków zarządu z podziałem na obowiązki stałe, comiesięczne, powstające po zamknięciu roku oraz pozostałe,

Kilka lat temu, w rzadko której spółdzielni socjalnej prowadzony był na bieżąco rejestr członków. Teraz jest już lepiej, ale to oczywiście tylko jeden z wielu obowiązków zarządu spółdzielni. A wiesz, co zarząd powinien zrobić przed walnym zgromadzeniem, na którym będzie zatwierdzane sprawozdanie finansowe za poprzedni rok? Między innymi tego dowiesz się z opisu obowiązków zarządu.

 • Będziesz Pewna/y, że Dopełniłaś/eś Wszystkich Obowiązków Związanych z Rozpoczęciem Działalności!

otrzymasz listę sprawdzająca wykonanie obowiązków zarządu przy rozpoczynaniu działalności spółdzielni,

Kilka miesięcy temu pracowałem ze spółdzielnią socjalną, która została zarejestrowana dwa lata temu. Korzystając z tej listy znaleźli 3 poważne błędy w swojej dokumentacji. Wyprostowanie tego zajęło im ok. 2 dni, ale przynajmniej mają już problem z głowy.

 • Zmniejsz ryzyko błędów, korzystając z gotowych i sprawdzonych wzorów!

na płycie znajdziesz przykłady konkretnych i rzeczywistych uchwał w wersji elektronicznej:

 • przykład uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdań finansowych,
 • przykład uchwały w sprawie podziału nadwyżki bilansowej,
 • przykład uchwały w sprawie udzielenia absolutorium,
 • przykład uchwały w sprawie sposobu pokrycia strat,
 • przykład uchwały walnego zgromadzenia w sprawie wyznaczenia dwóch reprezentantów do podpisania umowy z członkiem zarządu,
 • przykład uchwały o przyjęciu nowego członka do spółdzielni,
 • przykład uchwały o wykluczeniu członka ze spółdzielni,
 • przykład uchwały w sprawie udzielenia pełnomocnictwa.

Są to najczęściej występujące sprawy i wcześniej czy później pojawią się także w Twojej spółdzielni. Dzięki tym wzorom stworzenie uchwał na własne potrzeby będzie jak bułka z masłem (po prostu kopiuj / wklej). Będziesz miał też pewność, że uchwały są zgodne z prawem.

Otrzymasz również wzory dokumentów dot. obrad walnego zgromadzenia i zarządu (wzory dokumentów do samodzielnego wykorzystania: uchwały, protokoły, rejestry uchwał). Dzięki temu łatwo przygotujesz własną dokumentację. Masz przy tym pewność, że będzie ona zawierała kluczowe i niezbędne elementy.

 • Będziesz korzystał/a z kompletów wypełnionej dokumentacji związanej z podejmowaniem decyzji typowych dla spółdzielni socjalnych

Dodatkowo w II. Wydaniu Niezbędnik rozszerzyłem o kolejne dokumenty, które pojawią się po podjęciu typowych decyzji w spółdzielni socjalnej np. przykłady wypełnionych formularzy składanych w Krajowym Rejestrze Sądowym. Takie komplety opracowane są dla poniższych spraw:

 • przyjęcie nowego członka do spółdzielni socjalnej,
 • zmiany w zarządzie,
 • zmiany w statucie,
 • zatwierdzenie sprawozdań finansowych,
 • zmiana adresu spółdzielni.
 • Sprawdzisz czy Twoja dokumentacja jest kompletna!

otrzymasz przykładowy komplet dokumentów, które powinny znaleźć się w dokumentacji spółdzielni po walnym zgromadzeniu,

Patrząc na ten przykładowy zestaw dokumentów, będziesz w stanie zweryfikować czy przechowujesz w dokumentacji spółdzielni wszystkie dokumenty związane z walnym zgromadzeniem potrzebne w razie jakichkolwiek problemów (np. gdy członek spółdzielni zakwestionuje ważność danej uchwały). Dodam jeszcze, że dokumentacja z walnych zgromadzeń jest jedną z pierwszych rzeczy sprawdzanych w czasie lustracji.

 • Będziesz pracował/a na sprawdzonych dokumentach!

otrzymasz przykładowe regulaminy: walnego zgromadzenia i zarządu,

Udostępniam Ci wzór regulaminu walnego zgromadzenia i zarządu. Dokumenty możliwie proste (wyrzuciłem wszystko to, co jest przesadą w spółdzielni socjalnej), ale jednocześnie zawierające to, co jest potrzebne.

Ale to jeszcze nie koniec….

Otrzymasz również specjalnie przygotowaną instrukcję wideo ułatwiającą wykorzystanie powyższych dokumentów – specjalny komentarz do materiałów zawartych na płycie.

Chcę ułatwić Ci korzystanie z załączonych wzorów i przykładów dokumentów. Dlatego w specjalnym nagraniu opowiem Ci o tym, na co zwrócić uwagę korzystając z tych plików. Te nagrania znacznie zwiększają wartość tego, co otrzymasz, bo ułatwią wdrożenie w Twojej spółdzielni, a przecież o to nam chodzi.

Co o pakiecie “Prawo w spółdzielni socjalnej. Niezbędnik praktyka” myślą jego użytkownicy?

Otrzymałem m.in. następujące informacje zwrotne od klientów:

 • „Potrzebne narzędzie w pracy każdej spółdzielni. Od tego należy zaczynać.”
 • „Pozycja bardzo przydatna dla osób prowadzących spółdzielnię socjalną.”
 • „Bardzo konkretnie i na temat. Odpowiedzi na wiele pytań, na które nie znaliśmy rozwiązania.”
 • „Żałuję tylko, że wcześniej nie mieliśmy Niezbędnika. Zabrakło tego na samym początku działania spółdzielni.”

Dodam jeszcze, że 100% klientów, którzy wypełnili ankietę oceniło zakup Niezbędnika jako trafioną inwestycję.

Oto bardziej rozbudowana opinia jednego z klientów (zachowałem oryginalne formatowanie):

“Na wiadomość, że ukazuje się kolejna publikacja Waldemara Żbika pt. Niezbędnik praktyka nie zastanawialiśmy się ani chwili nad decyzją jej zakupu, i jak sądzę byliśmy jednymi z pierwszych kupujących.

Powiem tak: TO BYŁA TRAFIONA DECYZJA.

W prosty, łatwy i zrozumiały sposób publikacja prowadzi czytelnika przez zawiłości prawne. Dołączona do publikacji płyta to GOTOWIEC zawierający niezbędne wzory druków i pism obowiązujących zarząd. MIODZIO dla leniwych, bo wszystko podane jest jak na tacy.

Prezesi, członkowie zarządów Spółdzielni Socjalnych nie traćcie czasu na szukanie informacji w Internecie – dzięki tej publikacji oszczędzicie czas.

Gorąco polecam.”

Włodzimierz Wróblewski

wiceprezes Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej z siedzibą w Łobzie, woj. zachodniopomorskie

A to zdanie kolejnej osoby…

“Nabyłam „Niezbędnik praktyka”, ponieważ uważam, że p. Waldemar Żbik posiada dużą wiedzę praktyczną i teoretyczną i właśnie konkretnych informacji oczekiwałam w książce. Nie zawiodłam się.

Niezbędnik napisany jest w sposób zrozumiały, przejrzysty i co najważniejsze zawiera konkretne informacje, które są bardzo przydatne i które wykorzystuję na co dzień w naszej spółdzielni socjalnej.

Z doświadczenia wiem, że nie jest łatwo zinterpretować przepisy samemu i właściwie postąpić w różnych sytuacjach problemowych, które niejeden raz zaskakują spółdzielców. Z „niezbędnikiem” wszystko jest prostsze.”

Elżbieta Sztorc

Spółdzielnia Socjalna “Pod Jodłami” z Bielin, woj. świętokrzyskie

Co więc mogę Ci obiecać?

Najlepsze jest to, że gdy zaczniesz stosować wiedzę i rozwiązania z Niezbędnika praktyka, możesz każdego wieczoru … iść spokojnie spać wiedząc, że działasz zgodnie z prawem, ponieważ…

…te rozwiązania są sprawdzone i stosowane wielokrotnie w praktyce.

Gwarancja

Jeżeli czujesz, że ten pakiet wiedzy i narzędzi jest dla Ciebie, ale jeszcze się wahasz, to pamiętaj, że mam dla Ciebie moją 100% gwarancję satysfakcji i zwrotu pieniędzy.

Masz 30 pełnych dni mojej gwarancji. Bez żadnych przeszkód, bez żadnych kłopotów możesz odzyskać pieniądze, jeżeli nie będziesz usatysfakcjonowany.

Oto Moja 30 dniowa GWARANCJA zwrotu pieniędzy!

Zgadza się, jeśli uznasz, że te treści, przykłady, wzory i rozwiązania nie są dla Ciebie przydatne lub uznasz je za mało wartościowe, to dasz mi po prostu znać, a otrzymasz wszystkie pieniądze z powrotem i to szybko.

podpis

Dlaczego daję Ci tak dobrą i długą gwarancję?

Bo jestem pewny, że uznasz ten pakiet za rewelacyjne narzędzie przydatne w zarządzaniu spółdzielnią socjalną. I nie będziesz mógł się oprzeć przed wracaniem do tych treści i ponownym wykorzystaniem wzorów i przykładów.

Sam Widzisz, że Ten Pakiet Jest Rozbudowany, a Teraz Powiem Ci Ile Jest Wart…

Widzisz: jeżeli miałbym wszystko podsumować… materiały, wzory dokumentów, nagrania oraz przykłady, które mogą Ci zapewnić bezpieczeństwo prowadzenia spółdzielni socjalnej, musiałbyś zapłacić jakieś 340 złotych. To jest szacowana cena dostępu do tych treści (przykładowo komentarz do prawa spółdzielczego kosztuje, w zależności od księgarni, od 90 – 130 zł, a są dwa tego rodzaju opracowania, kolejne kilkaset złotych to dostęp do wzorów dokumentów, przykładowych uchwał, kluczowych wniosków z orzeczeń sądów). Nie uwzględniam w tym całego mojego doświadczenia, które zdobyłem i którym się dzielę.

Ale w rzeczywistości cały materiał jest wart o wiele więcej, bo rozwiązuje Ci wiele problemów.

Dobra wiadomość (najlepsza część) jest taka, że nie zapłacisz 340 zł, nie zapłacisz nawet 219 zł.

Ponieważ inwestycja w ten program jest zmniejszona z 340 zł do zaledwie 1 płatności o wysokości 127 zł (dot. licencji na własne potrzeby).

A do tego, jeśli jesteś na mojej liście mailowej, w dniach 28.02-2.03.2017 możesz skorzystać ze specjalnego kodu rabatowego o wartości 27 zł (kod powinien być na Twoim mailu, jeśli nie dotarł, napisz do mnie).

Tak więc, Teraz Twoja Kolej, Aby Podjąć Decyzję…

Jeżeli chcesz przystąpić do programu, nie bądź jednym z tych nieszczęśników, którzy myślą o tym, aby poczekać…Takie myślenie blokuje przed działaniami i sprawia, że stoisz w miejscu.

Być możesz uczestniczyłeś już w szkoleniach ze spółdzielczości, jeździłeś po seminariach i nadal walczysz z aspektami prawnymi spółdzielczości…to masz 2 wyjścia: albo nic nie robić i dalej mieć wątpliwości, albo wdrożyć rozwiązania z „Niezbędnika praktyka” i zyskać spokojną głowę.

Teraz jest czas, aby podjąć działanie i odebrać swoją kopię programu.

“Prawo w spółdzielni socjalnej. Niezbędnik praktyka”

Wydanie II poprawione i rozszerzone

Licencja na własne potrzeby – Twojej spółdzielni lub spółdzielni, którą tworzysz

127 zł + koszty wysyłki 12 zł

[betteroffer][/betteroffer][betterpay amount=”139″ button=”images/buynow_1.png” description=”Prawo w spółdzielni socjalnej – Niezbędnik Praktyka. Licencja na własne potrzeby + koszty przesyłki.” validity=”0″ validity_unit=”d” ids=”” getresponse=”campaign_token:nPonw”][/betterpay]

Pamiętaj, że:

 • pakiet „Prawo w spółdzielni socjalnej. Niezbędnik praktyka” zawiera zaawansowaną wiedzę i sprawdzone rozwiązania,
 • będziesz mógł spać spokojnie; licz się przy tym z tym, że być może będziesz musiał poprawić dotychczasową dokumentację spółdzielni,
 • po opłaceniu zamówienia w ciągu kilku dni wyślę Ci wszystko pocztą do spółdzielni lub domu.

P.S. Jeśli chcesz zamówić większą ilość pakietów do OWES, daj mi znać (w takim przypadku daję specjalną licencje z prawem udostępniania pojedynczych polików w ramach działalności niekomercyjnej danego podmiotu).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *